Выстава «Тут першы крок свой ​​зрабіла вайна»
11 мая 2016

Святу Дзень Перамогі прысвячаецца!
   6 мая 2016 г. у Магілёўскім абласным краязнаўчым музеі им. Е.Р. Раманава адкрылася выстава «Тут першы крок свой ​​зрабіла вайна», якая адлюстроўвае падзеі пачатковага, самага цяжкага перыяду Вялікай Айчыннай вайны. Выстава з`яўляецца вынікам супрацоўніцтва музея з Мясцовым дабрачынным фондам «Фартыфікацыя Брэста». Менавіта Брэст першым прыняў варожы ўдар. Магілёў першым аказаў ворагу годны адпор.
   На выставе экспануюцца прадметы ўніформы і экіпіроўкі савецкай і нямецкай армій, прадастаўленыя фондам «Фартыфікацыя Брэста»; матэрыялы аб Магілёўскай абароне з фондаў нашага музея; копіі дакументаў ЦАМА РФ па 388- му стралковаму палку, прадастаўленыя даследчыкам з г. Варонежа Г.В. Плахатнюком. Выстава будзе адкрыта да 3 чэрвеня 2016 г.
   Прыходзьце, мы заўсёды вас чакаем!